Větší hrozba - 8. kapitola Damon

29. března 2013 v 16:30 | Andul |  Povídky TVD
Volejte sláva a tři dny se radujte! :)
Ne, teď vážně. Konečně tu je v celé své kráse 8. kapitola. Co bych vám k ní tak řekla? Jak už název napovídá, bude se hodně týkat Damona. Vlastně v téhle kapitole jsou aktivně zapojeni jen Elena s Damonem. Uvidíte sami. Délkově je taková průměrná. Jinak aby Stelenačky neztráceli naději, tak zaspoileruji a řeknu vám, že Steleny se ještě dočkáte :) To sem vám toho moc neřekla.
Tato kapitola je klasicky napsná z pohledu Eleny, ale fakt jsem měla chuť některé kousíčky napsat i z Damonova pohledu, tak se možná ještě dočkáte později :)
Už bych jen dodala, abyste nebyli zmatení, že mezi hvězdičkami (***) je něco jako flashback ze 4 kapitoly.

Teď už vás jen tradičně žádám, abyste KOMENTOVALI. A taky za všechny pěkné komentáře děkuji - mám z nich radost :) A ještě jestli byste mohli hlasovat v nové anketě :)Slyšela jsem něco zvonit. Připadalo mi, že to jde, jakoby z dálky a přitom je to těsně u mě. Urputně jsem přemýšlela, co to může uprostřed noci jen být. Po chvilce mi to naskočilo. Damon. Vzkaz. Půlnoc. Budík.

Prudce jsem se posadila, div jsem nespadla. Je na té posteli dnes nějak málo místa. Posunula jsem se trochu dál od kraje a konečně si všimla, že vedle mě pod peřinou někdo je. Bonnie. Úplně bych na ni zapomněla. Tvář jí zářila, jakoby byla úplně bez života. Ohlédla jsem se po zdroji toho světla.

Nemusela jsem dlouho hledat. Zářil v celé svojí kráse. Měsíc. Nebyl sice v úplňku, ale noc byla jasná, proto tak svítil. Najednou se na Bonniině obličeji objevil stín. Na okně seděl havran. Byl velký, klidně by to mohl být ten, co jsem ho včera málem srazila.

Mobil zvonil dál a já se konečně rozhodla zareagovat. Šmátrala jsem rukou pod polštářem, až jsem ho konečně našla - těsně na okraji postele - a vypnula. Bylo už 23:58. Opatrně jsem vylezla zpod peřiny, tak abych nevzbudila mou spící kamarádku. Vklouzla jsem do měkkých papučí, které jsem dostala minulý rok od Caroline, a vydala se směrem ke dveřím.

V tichosti jsem přešla chodbu, až jsem se dostala ke schodům. Po třech krocích dolů pode mnou schod zavrzal. V tom tichu to znělo jako výkřik do té černočerné tmy. Proč že jsem si to sebou nevzala baterku? Zaposlouchala jsem se, jestli se někdo nevzbudil. Bylo slyšet jen Jeremyho hlasité chrápání. Rychle jsem sešla i zbytek rozvrzaných schodů a zamířila do obýváku.

Posadila jsem se na gauč. Nerozsvěcela jsem, nepřišlo mi to vhodné. Jen jsem si tam tak po tmě seděla a čekala kdy, a kde se Damon objeví, jenže pak mi něco docvaklo a asi jsem se díky tomu i trochu uklidnila. Damon se neobjeví, nemůže. Nikdy jsem ho nepozvala dovnitř. Damon tu nikdy nebyl. A ten vzkaz koupelně tam mohl dát kdokoli. Damon mohl někoho ovlivnit, aby to sem donesl, a pak na vše zapomněl.

Hodiny na chodbě odbily půlnoc. Nebyly to ty klasické velké hodiny, které by odbíjením vzbudily celý dům. Tyhle spíš jen tak cinkly. I přes to, že Damon nemohl dovnitř, zůstala jsem celá zkoprnělá sedět. Vzala jsem si polštář a přitáhla ho pod bradu. Přitom jsem těkala pohledem z jedné strany na druhou.

Najednou mi někdo zašeptal do ucha: "Copak, bojíš se?" Vyskočila jsem na nohy a začala ječet. Upír se přemístil přede mě a zacpal mi pusu.

"Eleno, uklidni se, to jsem jen já." Jen já? Zbláznil se?

"No tak, pššš, klid. Jsem tu s tebou, nemáš se čeho bát." Díval se na mě svýma uklidňujícíma, modrýma očima, ve kterých se mu objevil … strach? Starost? U něj mi to nepřipadalo možné, ale vím, co jsem viděla. Vypadalo to, že se o mě bojí, abych se nezhroutila, nebo tak něco.

Když viděl, že už dál křičet nebudu, pomalu spustil ruku z mých úst dolů.

"A co když jsi ty ten důvod, proč se bojím?" Stále jsem se klepala a měla chuť utéct.

"Teď se mě nemusíš bát, nic ti neudělám." Dál se na mě díval tím mírným pohledem a já jsem se uklidnila.

"Ovlivnil jsi mě!" Obvinila jsem ho. Co by se od něj dalo čekat. Vždyť mi to sám řekl, ten den, co jsem se dozvěděla o upírech. Řekl, že kdyby to uznal za vhodné, tak mě ovlivní. Ale v té souvislosti řekl ještě něco. Dříve jakoby mi nějaká bariéra bránila v tom se k tomu dostat. Ale najednou to bylo pryč a já si celý ten rozhor přehrála znova.

***
"Ovlivnit mysl lidí? To znamená co?"

"Dokážeme lidem pozměnit nebo úplně vymazat vzpomínky. A taky je můžeme donutit dělat to, co si přejeme."

"To je děsivé. A právě teď…?" napadlo mě, jestli nejsem tak v klidu, protože mě Damon ovlivnil, proč jinak bych si s ním vůbec povídala?

Damon zřejmě vytušil, na co myslím.

"Ne, teď tě neovlivňuji. Já bych tě nikdy…" a v tom se zarazil.

"Takže ty bys mě klidně ovlivnil?"

"Ano, ale to 'klidně' bych z tvé otázky vyškrtnul. Nedělalo by se mi to lehce, ale kdyby to bylo nutné…"

***

Nebylo to nějaké velké zjištění, ale to, že by se mu mé ovlivnění nedělalo lehce, mi dalo naději, že není zlý skrz naskrz.

"Eleno, vnímáš mě? Neovlivnil jsem tě. Uklidnila ses sama. Přísahám" Nepřestával se na mě dívat. Jako bych snad byla nějaká, nikdy dříve neviděná, mořská panna. O krok jsem od něj ustoupila.

"Proč bych ti měla věřit?" Ptala jsem se ho, ale někde v koutku duše jsem věděla, že mu projednou věřit můžu.

"Nevím, je to na tobě." Jak nečekaná odpověď. Tentokrát udělal krok on, směrem ke mně. Já jsem zase ustoupila, čímž jsem narazila na sedačku, podlomila se mi kolena a já se posadila.

Damon se rozesmál, takovým trochu zlým způsobem. Jasně, směj se, jak před tebou utíkám. Sebrala jsem všechnu svou odvahu a hrdost a postavila jsem se, asi jen proto, abych si nepřipadala tak malá. Došla jsem na druhou stranu obýváku a začala přecházet z jedné strany pokoje na druhou. Damon z toho měl asi náramnou srandu, protože když začal mluvit, bylo slyšet, že zadržuje smích.

"Nad čím dumáš Sherlocku?" Ano budeme vtipkovat za každou cenu. Přemýšlela jsem, jestli to brát nějak oklikou, anebo to na něj vybalit naráz. Rozhodla jsem se pro tu druhou možnost.

"Nebyl jsi pozvaný! Jak to, že si tu teda se mnou teď povídáš v mém obýváku?" Bylo vidět, že neví jak z toho vybruslit. Díval se na mě ztracenýma modrýma očima. Najednou se ale v jeho tváři objevila ledová maska.

"Jeremy mě jednou pozval dovnitř, řekl jsem, že čekám na tebe a on, že ať počkám vevnitř." Řekl to s takovou jistotou, že bych mu skoro uvěřila. Ale jen skoro.

"O tom by mi Jer něco řekl, ne?" Ha, a s tímhle si poradíš jak?

"Ne, pokud bych ho ovlivnil." Pro změnu se na mě podíval provokativně. Jakože: 'A ty si s tímhle poradíš jak?' Už mě nenapadalo nic, čím bych odpověděla, tak jsem se jen poraženě sesunula na křeslo. Damon naopak nahodil vítězný úsměv a posadil se do křesla naproti tomu mému.

"O čem jsi to se mnou chtěl mluvit?" Chtěla jsem konečně odvést řeč jinam. Nerada prohrávám, jako asi každý. Ale prohrát s Damonem, to je ještě horší, jenže s ním asi málo kdo vyhraje.

"Chtěl jsem s tebou mluvit o Klausovi." Tak jako mu před chvílí začaly oči jiskřit radostí z vítězství, tak rychle se do nich vkradla ta obávaná smrtelná vážnost. Děsilo mě to, jakoby mi chtěl říct, že Klaus vyvraždil celé Mystic Falls.

"Tak povídej." S obavami jsem se v křesle napřímila.

"Klaus vás včera mohl zabít." To je mi novinka. Pohledem jsem ho pobídla, aby pokračoval. "A tvoje kamarádka - Bonnie, nás potom ehm… na chvíli vyvedla z provozu. Alespoň mi začalo konečně dávat smysl, proč kolem ní bylo cítit tolik Sil. Ale jedna věc mi pořád ještě vrtá hlavou. Když její kouzlo přestalo účinkovat, Klaus se za vámi mohl ve vteřině přemístit a zabít vás. Jenže to neudělal. Otázkou zůstává, proč?"

"To nás nemohl prostě jen nechat jít? Bez nějakého hlubšího významu?" Ale něco na tom bylo.

"To není jeho styl, nikdy by po sobě nenechal svědky. Chápu, že Bonnie pro něj teď může být důležitá, ale proč ty?" Au, to zabolelo. Damon už spíš jen přemýšlel nahlas.

"Jestli je pro něj Bonnie důležitá, tak mě prostě mohl nechat jít jako bonus. A proč by pro něj mohla být tak důležitá? Vždyť on je jen nějaký další tuctový upír, no, možná trochu silnější, ale pořád jen upír." To mají i upíři nějakou hierarchii? Tenhle svět začíná být čím dál zvrácenější.

"Znovu opakuji, Klaus by tě nikdy nenechal jen tak jít, pokud bys pro něj nebyla důležitá. Bonnie je čarodějka. A mohla by z ní být velice mocná čarodějka. Je z rodu Bennettů, kteří mají opravdu dlouhou historii. Víc ti určitě řekne její babička, když dnes přijede." Takže opravdová čarodějka. No, co já jsem si vlastně myslela, po tom, jak odrovnala tři upíry zároveň. Ale jak to, že Damon už zase všechno ví? To nám poschovával po celém domě štěnice?

"Jak to víš, že dojede její babička?"

"Mám své tajné zdroje, Eleno." Už zase nahodil Ten úsměv. Po chviličce z jeho tváře úsměv zmizel a on pokračoval. "A ještě ke Klausovi. Přemýšlím, kolik ti toho říct. Řekněme, že už o něm nějakou dobu vím. On není jen tak obyčejný upír, říká si Původní."

"Což jak hádám, znamená, že je úplně první ze všech. Takže je díky tomu i silnější a tak?" Skočila jsem mu do řeči.

"Učíš se rychle. To se ti bude hodit. No nic, dávej na sebe pozor." Postavil se a pomalu kráčel ke dveřím.

"Počkej!" zavolala jsem za ním. Otočil se s výrazem, který jsem vyhodnotila jako: 'Co ješte chceš? Neřekl jsem ti toho snad dost?'

"Hm?" Působil neochotně, ale hádám, že to byla jen další povedená maska.

"Děkuju ti." Obočí se mu nadzvedlo. "Že jsi mě uzdravil."

"Jo, to. Nemáš za co." Pokračoval dál ke dveřím, když jsem promluvila, zastavil se, ale už se neotočil.

"Něco ve mně, mi stále tvrdí, že jsi zlý, že bych se tě měla bát. Jenže se tomu špatně věří, když mi dokazuješ pravý opak. Ty se staráš, Damone, a tím nemyslím jen o sebe. Pomohl jsi mi, dokonce jsi nechal na Stefanovi, aby mi řekl o jeho rozparovačském období. Kdybys byl jen zlý, vyklopil bys to všechno a žádný detail bys nezapomněl. A já nemůžu nic dělat s tím hlasem, který mi říká, že se tě mám bát. I když bych chtěla. Řekneš mi, čím to je?" tušila jsem čím, jen jsem chtěla, aby to potvrdil, nebo napravil. Když se otáčel, řekl něco jako: "Doufal jsem, že to vydržím dýl."

V ten moment se přemístil přede mě, podíval se mi hluboko do očí a řekl jen: "Vzpomeň si." V ten moment mě zaplavila vlna vzpomínek na ten večer, kdy jsem se dozvěděla o upírech. Včetně toho, že Damon ke mně vůbec nebyl zlý, naopak mě před Stefanem chránil. Věděla jsem to, někde uvnitř mě byl ještě jeden hlásek, úplně maličký, ale byl tam, který mi našeptával, že Damon není tak zlý, jak se dělá.

Zaslechla jsem, že Damon už je zase u vchodových dveří. Čekala jsem, že prostě jen odejde, ale on ještě dodal:
"Teď teprve poznáš to zlo uvnitř mě." A potom definitivně odešel.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám nový vzhled blogu?

Ano, moc se mi líbí 35.9% (14)
Docela ano 46.2% (18)
Nevím 7.7% (3)
Moc ne 2.6% (1)
Ne, radši bych ho změnil/a 7.7% (3)

Komentáře

1 Leňuš Leňuš | 29. března 2013 v 17:32 | Reagovat

Na 8.kapitolu jsem se hodně těšila, ale když jsem si přečtla ten nadpis byla jsem trošku zklamaná. Po přečtení prvních několika řádků mě to zklamání opustilo. Nakonec se mi to líbilo, jako vždy. :) Myslím, že někdy příště by bylo zajímavé napsat nějaké kousky i z Damonova pohledu, jak jsi psala. Doufám, že se už brzy objeví Stefan, chybí mi tam, ale to nic nemění na tom, že podle mě se ti i tato kapitola povedla. :)

2 Andul Andul | Web | 29. března 2013 v 18:07 | Reagovat

[1]: Děkuju :) Já jsem si říkala, že ti Stef už bude chybět.No, původně, měl být Stefan už v této kapitole, ale nakonec jsem se tak nějak rozepsala, že jsem se rozhodla, že bude až v další popř. 10 kapitole, podle toho, jak mi vyjde děj. Pokusím se ho propašovat už do té další :) Zjistila jsem, že se Stefanovi tak nějak vyhýbám. :) Prostě za něj neumím psát, nevím jak se chová. Jinak ještě než dopíšu a zveřejním 9. kap, tak bych chtěla jeden kousek z této kapitoly napsat i z toho Damonova pohedu. Byl by to takový malý  bonus :)

3 Charlie Charlie | E-mail | Web | 29. března 2013 v 19:33 | Reagovat

Ty brďo, tak to je boží kapča!!! Zhltla jsem ji na jeden nádech! :) Je vážně moc krásná, líbí se mi tvůj Damon, Elena je taky přesná. Doufám, že další kapča bude brzy! :)

4 Andul Andul | Web | 29. března 2013 v 19:57 | Reagovat

[3]: Strašně moc děkuju. Já se teď, při čtení tvého komentáře usmívám na obrazovku jak měsíček na hnoji. :D Moc jsi mě potěšila, takže se budu s další kapitolou snažit :)

5 terulka terulka | 29. března 2013 v 23:26 | Reagovat

Úžasný! Sem ráda že je tu další kapitolka a těším se na další!♥

6 Andul Andul | Web | 31. března 2013 v 22:24 | Reagovat

[5]:Děkuju =D Taky jsem si, říkala, kdy už ji sem konečně dám, ale jak jsem vylíčila v minulém článku - měla jsem teď menší kiks.

7 Charlie Charlie | E-mail | Web | 1. dubna 2013 v 11:48 | Reagovat

čekám už na další kapču jako :(

8 Andul Andul | Web | 1. dubna 2013 v 17:58 | Reagovat

[7]: Ehm co? Jsem ráda, že se těšíš (snad), ale všimla sis, že má rychlost zveřejňování je tak 1 kapitola za 14 dní? Já nejsem ty jako :) Já si píšu jen tak pro radost, když se mi chce :)
Ale asi mě doženeš k tomu, psát kratší kapitoly, ale častěji - to by bylo lepší? Já si radši píšu obsáhle kapitoly, ale ne tak často.

9 Alalka Alalka | E-mail | 17. dubna 2013 v 19:42 | Reagovat

Kruciš, 14 dní nová kapitola a já o tom nevím, to jsem teda...
Jsem ráda, že si vyjasnili tu ovlivňovací věc a Damon měl s tím "klidně" vtipnou poznámku. Super, jak ho na konci Elena rozebrala.
Tak mě napadá, když to čtu až teď, tak zas nebudu muset dlouho čekat na další (pokud ho zas neobjevím pozdě :D) těším se.
A ještě k designu - líbí se mi, na tom pozadí jde krásně přečíst text a s barvou problém nemám, když to není růžová :D

10 Andul Andul | Web | 22. dubna 2013 v 12:39 | Reagovat

[9]: Děkuju, měla jsem v plánu tu 9.kapitolu dokončit o víkendu, jenže jsem vůbec neměla čas (oslava narozenin, nákupy  učení). No protě toho mám poslední dobou moc. Budu se snažit tu 9. dopsat co nejrychleji.

11 DorothyVak DorothyVak | E-mail | 19. července 2017 v 3:38 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

12 Flossieson Flossieson | E-mail | 25. července 2017 v 18:11 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

13 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 19:23 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

14 Flossieson Flossieson | E-mail | 26. července 2017 v 5:03 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

15 DavidPiera DavidPiera | E-mail | 29. července 2017 v 10:55 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить данные из сети Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

16 CarolynSuh CarolynSuh | E-mail | 5. srpna 2017 v 5:32 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

17 Dol33larJem Dol33larJem | E-mail | 12. srpna 2017 v 19:50 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#Tnkf6ZR4hs>
<img>http://0.00000007.ru/3#8fmrT5CauD</img>
</a>
------------------------
Всегда большое количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера абсолютно анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Спрятать или изменить свой IP можно двумя кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые цены на безлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что необходимо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#xzam4GbqHP>Vip proxy</a>
__________
+как обойти блокировку вк +в украине
openvpn ubuntu
купить прокси +для парсинга
приватные прокси

18 Avia777Sig Avia777Sig | E-mail | 16. srpna 2017 v 19:23 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

москва ош авиабилеты дешево s7 официальный
дешевые авиабилеты аэрофлот +и купить билеты заказать
купить самые дешевые авиабилеты онлайн без комиссии
покупка авиабилетов онлайн дешево
дешевые авиабилеты скидки

19 Dannymom Dannymom | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 20:29 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

20 SlavaAwi SlavaAwi | 6. října 2017 v 10:15 | Reagovat

Hi everyone! Lately I have been struggling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/lunesta-vs-ambien-cr>Contact</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

21 AlysonElm AlysonElm | E-mail | Web | 9. října 2017 v 10:16 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week month. Plus the university exams are getting, it will be a torture. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/what-drug-class-is-tramadol>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

22 Dol77larSor Dol77larSor | E-mail | 14. října 2017 v 16:20 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

23 MIAQhi MIAQhi | E-mail | Web | 19. října 2017 v 0:14 | Reagovat

http://nextdifferencegames.com/profile/keishamusgr

24 Charlestwink Charlestwink | E-mail | Web | 23. října 2017 v 14:23 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

25 AlysonFcn AlysonFcn | E-mail | Web | 25. října 2017 v 18:45 | Reagovat

http://buy-tramadol-without-prescription.mozello.com/home/

26 AlysonVfe AlysonVfe | E-mail | Web | 29. října 2017 v 17:41 | Reagovat

http://www.saloonofgames.com/profile/blainekilli/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama